قَناری پرنده‌ای است آوازخوان از راستۀ گنجشک‌سانان و خانوادۀ سِهره‌ها. در جهان تنها یک گونه قناری وجود دارد که به دو شکل قناری وحشی و قناری جزیره‌ای (اطلس)، که اهلی ‌شده است، دیده می‌شود. این پرنده بومیِ بخش غربی جزایر قناری و جزیره‌های آزور و مادیرا است و به جزیره‌های برمودا، هاوایی و پورتوریکو نیز برده شده است. نام این پرنده نیز از جزایر قناری گرفته شده است. این جزایر، که در اقیانوس اطلس واقع‌اند، اقلیمی نیمه‌گرمسیری و بیابانی دارند. قناری در دره‌های خشک، جنگلهای برگِ‌بو، درختزارهای باز، دامنۀ کوههای پوشیده از بوته و درختان کاج و حتی زمینهای کشاورزی، باغهای میوه و بوستانها زندگی می‌کند. قناری اهلی را در بیشتر کشورهای جهان به‌شکل پرندۀ خانگی نگه‌داری می‌کنند.

کاربر گرامی
می‌دانید که فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان برآمده از شورای کتاب کودک است. شورای کتاب کودک مؤسسه‌ای مردم نهاد است که نزدیک به 60 سال است که به فعالیت‌های فرهنگی و مردمی مشغول است.
شورا و فرهنگنامه در تمامی سال‌های حیات خود بدون هیچ بودجه و حمایت مالی دولتی و یا خصوصی فقط با حمایت‌های علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان، ادامۀ کار داده است.
نسخۀ مجازی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قدمی دیگر در ادامۀ فعالیت‌های این نهاد است که قرار بر آن داشتیم تا به صورت رایگان در اختیار کودکان و نوجوانان سرزمینمان قرار گیرد. امکان دیگری نداشتیم تا برای رسیدن به آن لحظه از حمایت شما در خرید مقالات در نسخۀ مجازی برخوردار شویم.
با عضویت در سایت فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، و خرید حمایتی بسته‌های مقالات، به انتشار فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان کمک کنید.

کاربر عزیز، برای مشاهده محتوای این مدخل، باید در حساب کاربری خود وارد شوید و مدخل را خریداری کنید.

مبلغ قابل پرداخت: 4,000 تومان

خرید آنلاین


نکته مهم:
با خرید این مدخل دسترسی آن برای شخص شما باز خواهد شد. برای رعایت نمودن قانون کپی رایت از انتشار محتوای این صفحه جدا خودداری فرمایید. مدخل های خریداری شده در حساب کاربری شما قابل مشاهده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.