قانقاریا نوعی آسیب بافتهای بعضی از اندامهای بدن است که به‌سبب نرسیدن خون به سلولها و مرگ بافتها پدید می‌آید. علامتهای مهم قانقاریا سیاه شدن رنگ بافت، از میان رفتن حس و حرکت و سرد شدن اندامی است که خون‌رسانی به آن قطع شده است. اندامی که دچار قانقاریا می‌شود، با برقرار شدن خون‌رسانی به زندگی برنمی‌گردد. به‌همین‌سبب، پزشکان برای درمان آن، بافتها و اندامهایی را که به این مرحله می‌رسند با جراحی از بدن جدا می‌کنند و از آنتی‌بیوتیکهای قوی نیز بهره می‌گیرند. قانقاریا معمولاً با عفونت بافتها همراه است. دستها، پاها و روده‌ها از اندامهایی هستند که ممکن است دچار قانقاریا شوند.

کاربر گرامی
می‌دانید که فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان برآمده از شورای کتاب کودک است. شورای کتاب کودک مؤسسه‌ای مردم نهاد است که نزدیک به 60 سال است که به فعالیت‌های فرهنگی و مردمی مشغول است.
شورا و فرهنگنامه در تمامی سال‌های حیات خود بدون هیچ بودجه و حمایت مالی دولتی و یا خصوصی فقط با حمایت‌های علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان، ادامۀ کار داده است.
نسخۀ مجازی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قدمی دیگر در ادامۀ فعالیت‌های این نهاد است که قرار بر آن داشتیم تا به صورت رایگان در اختیار کودکان و نوجوانان سرزمینمان قرار گیرد. امکان دیگری نداشتیم تا برای رسیدن به آن لحظه از حمایت شما در خرید مقالات در نسخۀ مجازی برخوردار شویم.
با عضویت در سایت فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، و خرید حمایتی بسته‌های مقالات، به انتشار فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان کمک کنید.

کاربر عزیز، برای مشاهده محتوای این مدخل، باید در حساب کاربری خود وارد شوید و مدخل را خریداری کنید.

مبلغ قابل پرداخت: 4,000 تومان

خرید آنلاین


نکته مهم:
با خرید این مدخل دسترسی آن برای شخص شما باز خواهد شد. برای رعایت نمودن قانون کپی رایت از انتشار محتوای این صفحه جدا خودداری فرمایید. مدخل های خریداری شده در حساب کاربری شما قابل مشاهده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *