فلسفه شکل عربی واژۀ یونانی فیلوسوفیا به‌معنای دوستداری دانایی است و فیلسوف کسی است که دوستدار دانایی باشد. تعریف فلسفه از نظر فیلسوفان گوناگون است و بسیاری از آنها آن را تعریف‌ناشدنی یا بسیار دشوار می‌دانند. بااین‌حال همۀ آنها فلسفه را اندیشیدن برای جستجوی حقیقتِ هستی، کوشش برای اطلاع از عناصر و خصائص جهان و موجودات آن و یافتن پاسخ برای پرسشهای بنیادی می‌دانند. آیا جهان آفریننده‌ای دارد؟ آیا پس از مرگ حیاتی وجود دارد؟ حقیقت جهان چیست؟ آیا جهان آغاز و پایانی دارد؟ آیا جهان همیشه وجود داشته است؟ انسان به کجا می‌رود؟ آیا سرنوشت انسان از قبل تعیین شده است یا انسان در اعمال خود آزاد است؟ حقیقت خوبی، زیبایی و مانند آن چیست؟ کار فلسفه طرح این گونه پرسشها و جستجوی منظم و روشمند برای یافتن پاسخ به آنها و گرد آوردن آن پاسخها در یک نظام فکری منسجم است.

کاربر گرامی
می‌دانید که فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان برآمده از شورای کتاب کودک است. شورای کتاب کودک مؤسسه‌ای مردم نهاد است که نزدیک به 60 سال است که به فعالیت‌های فرهنگی و مردمی مشغول است.
شورا و فرهنگنامه در تمامی سال‌های حیات خود بدون هیچ بودجه و حمایت مالی دولتی و یا خصوصی فقط با حمایت‌های علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان، ادامۀ کار داده است.
نسخۀ مجازی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قدمی دیگر در ادامۀ فعالیت‌های این نهاد است که قرار بر آن داشتیم تا به صورت رایگان در اختیار کودکان و نوجوانان سرزمینمان قرار گیرد. امکان دیگری نداشتیم تا برای رسیدن به آن لحظه از حمایت شما در خرید مقالات در نسخۀ مجازی برخوردار شویم.
با عضویت در سایت فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، و خرید حمایتی بسته‌های مقالات، به انتشار فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان کمک کنید.

کاربر عزیز، برای مشاهده محتوای این مدخل، باید در حساب کاربری خود وارد شوید و مدخل را خریداری کنید.

مبلغ قابل پرداخت: 4,000 تومان

خرید آنلاین


نکته مهم:
با خرید این مدخل دسترسی آن برای شخص شما باز خواهد شد. برای رعایت نمودن قانون کپی رایت از انتشار محتوای این صفحه جدا خودداری فرمایید. مدخل های خریداری شده در حساب کاربری شما قابل مشاهده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.