فلسطین سرزمینی است در آسیای جنوب غربی. این سرزمین از شمال به لبنان، از شمال شرقی به سوریه، از شرق به اردن، از جنوب به خلیج عَقَبه، از جنوب غربی به مصر و از غرب به دریای مدیترانه محدود است. بخشهایی از سرزمین فلسطین به اشغال صهیونیستهای اسرائیلی درآمده است و درحال‌حاضر این سرزمین به سه بخش کرانۀ باختری (در ساحل غربی رود اردن)، نوار غزه و فلسطین اشغالی (اسرائیل) تقسیم شده است. امروزه سازمان ملل متحد و بعضی کشورها مجموع کرانۀ باختری و نوار غزه را فلسطین می‌شناسند. مساحت سرزمین فلسطین پیش از اشغال حدود 28000 کیلومتر مربع بود که اکنون فقط حدود 000 6 کیلومتر مربع آن در اختیار فلسطینیهاست. یهودیان، مسیحیان و مسلمانان این ناحیه و یا دست‌کم بخشی از آن را سرزمین مقدس می‌نامند. نام فلسطین از قومی‌ ‌به‌نام فِلِسطیا گرفته شد که مردمی‌ غیرسامی ‌بودند و در قرن دوازدهم قبل از میلاد‌، در این سرزمین سکونت داشتند.

کاربر گرامی
می‌دانید که فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان برآمده از شورای کتاب کودک است. شورای کتاب کودک مؤسسه‌ای مردم نهاد است که نزدیک به 60 سال است که به فعالیت‌های فرهنگی و مردمی مشغول است.
شورا و فرهنگنامه در تمامی سال‌های حیات خود بدون هیچ بودجه و حمایت مالی دولتی و یا خصوصی فقط با حمایت‌های علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان، ادامۀ کار داده است.
نسخۀ مجازی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قدمی دیگر در ادامۀ فعالیت‌های این نهاد است که قرار بر آن داشتیم تا به صورت رایگان در اختیار کودکان و نوجوانان سرزمینمان قرار گیرد. امکان دیگری نداشتیم تا برای رسیدن به آن لحظه از حمایت شما در خرید مقالات در نسخۀ مجازی برخوردار شویم.
با عضویت در سایت فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، و خرید حمایتی بسته‌های مقالات، به انتشار فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان کمک کنید.

کاربر عزیز، برای مشاهده محتوای این مدخل، باید در حساب کاربری خود وارد شوید و مدخل را خریداری کنید.

مبلغ قابل پرداخت: 4,000 تومان

خرید آنلاین


نکته مهم:
با خرید این مدخل دسترسی آن برای شخص شما باز خواهد شد. برای رعایت نمودن قانون کپی رایت از انتشار محتوای این صفحه جدا خودداری فرمایید. مدخل های خریداری شده در حساب کاربری شما قابل مشاهده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.