فلزات دسته‌ای از عنصرها با خواص فیزیکی و شیمیایی مشخص‌اند. بیشتر فلزات، جامد و رسانای الکتریسیته و گرما هستند؛ و چون نور را منعکس می‌کنند، جلای فلزی دارند؛ چکش‌خوارند و به‌شکل ورقه‌های نازک یا سیم درمی‌آیند؛ و چگالی و نقطۀ ذوب و جوش بالا دارند. بیش از سه چهارم عنصرهای شیمیایی فلزند. فلزات در طبیعت بیشتر به‌صورت اکسید و سولفید و یا خالص در سنگ معدنها یافت می‌شوند. فراوان‌ترین فلزات در زمین و خورشید، آلومینیم، آهن، کلسیم، سدیم، پتاسیم و منیزیم است. به نظر می‌رسد هستۀ زمین از نیکل و آهن تشکیل شده است. از فلزات در ساخت وسایل منزل، ابزارآلات، وسایل الکتریکی و الکترونیکی، ساختمان‌سازی و نیز در صنایع فضایی و جنگی و دیگر صنایع استفاده می‌‌شود.

کاربر گرامی
می‌دانید که فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان برآمده از شورای کتاب کودک است. شورای کتاب کودک مؤسسه‌ای مردم نهاد است که نزدیک به 60 سال است که به فعالیت‌های فرهنگی و مردمی مشغول است.
شورا و فرهنگنامه در تمامی سال‌های حیات خود بدون هیچ بودجه و حمایت مالی دولتی و یا خصوصی فقط با حمایت‌های علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان، ادامۀ کار داده است.
نسخۀ مجازی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قدمی دیگر در ادامۀ فعالیت‌های این نهاد است که قرار بر آن داشتیم تا به صورت رایگان در اختیار کودکان و نوجوانان سرزمینمان قرار گیرد. امکان دیگری نداشتیم تا برای رسیدن به آن لحظه از حمایت شما در خرید مقالات در نسخۀ مجازی برخوردار شویم.
با عضویت در سایت فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، و خرید حمایتی بسته‌های مقالات، به انتشار فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان کمک کنید.

کاربر عزیز، برای مشاهده محتوای این مدخل، باید در حساب کاربری خود وارد شوید و مدخل را خریداری کنید.

مبلغ قابل پرداخت: 4,000 تومان

خرید آنلاین


نکته مهم:
با خرید این مدخل دسترسی آن برای شخص شما باز خواهد شد. برای رعایت نمودن قانون کپی رایت از انتشار محتوای این صفحه جدا خودداری فرمایید. مدخل های خریداری شده در حساب کاربری شما قابل مشاهده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.