عِلم تلاش و فعالیت انسان برای شناخت، درک و فهم پدیده‌ها و رویدادهای طبیعت، جهان و عالم است. علم با جستجو، کندوکاو، آزمایش، تجربه، تخیل، خلاقیت، پشتکار و دقت به‌دست می‌آید. علم به‌طورکلی از حوزه‌های علوم فیزیکی، علوم زیستی و علوم اجتماعی تشکیل می‌شود. علوم فیزیکی به مطالعۀ موجودات غیر زنده، علوم زیستی به مطالعۀ موجودات زنده و علوم اجتماعی به مطالعۀ جوامع انسانی می‌پردازد. حوزه‌هایی که از پیوند این علوم تشکیل می‌شود میان‌رشته‌ای نامیده می‌شود. به آنچه علم تولید می‌کند دانش (معرفت) علمی می‌گویند. فناوری محصول دیگر علم و حاصل کاربرد علم در عمل است. حوزه‌هایی مانند فلسفه، الاهیات، ادبیات و هنر نیز دانش تولید می‌کنند. در گذشته این حوزه‌ها جزو علم به شمار می‌آمد. آنچه امروز علم را از این حوزه‌ها جدا می‌کند روشهایی است که در علم به‌کار می‌رود.

کاربر گرامی
می‌دانید که فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان برآمده از شورای کتاب کودک است. شورای کتاب کودک مؤسسه‌ای مردم نهاد است که نزدیک به 60 سال است که به فعالیت‌های فرهنگی و مردمی مشغول است.
شورا و فرهنگنامه در تمامی سال‌های حیات خود بدون هیچ بودجه و حمایت مالی دولتی و یا خصوصی فقط با حمایت‌های علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان، ادامۀ کار داده است.
نسخۀ مجازی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قدمی دیگر در ادامۀ فعالیت‌های این نهاد است که قرار بر آن داشتیم تا به صورت رایگان در اختیار کودکان و نوجوانان سرزمینمان قرار گیرد. امکان دیگری نداشتیم تا برای رسیدن به آن لحظه از حمایت شما در خرید مقالات در نسخۀ مجازی برخوردار شویم.
با عضویت در سایت فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، و خرید حمایتی بسته‌های مقالات، به انتشار فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان کمک کنید.

کاربر عزیز، برای مشاهده محتوای این مدخل، باید در حساب کاربری خود وارد شوید و مدخل را خریداری کنید.

مبلغ قابل پرداخت: 4,000 تومان

خرید آنلاین


نکته مهم:
با خرید این مدخل دسترسی آن برای شخص شما باز خواهد شد. برای رعایت نمودن قانون کپی رایت از انتشار محتوای این صفحه جدا خودداری فرمایید. مدخل های خریداری شده در حساب کاربری شما قابل مشاهده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.