اِسپِرانتو از زبانهایی است که با این هدف اختراع شده‌اند که زبان مردم سراسر جهان باشند. هیچ‌یک از زبانهای دیگری که با این هدف اختراع شده است به اندازۀ اسپرانتو در میان مردم جهان رواج نیافته است. در نزدیک به نود کشور جهان، در حدود هشت میلیون نفر، گذشته از زبان خود، به این زبان گفتگو می‌کنند. در سراسر جهان، بیش از صدها مجله، روزنامه و صفحۀ اینترنتی به زبان اسپرانتو انتشار می‌یابد و 22 برنامۀ رادیویی به این زبان پخش می‌شود. هزاران کتاب در زمینه‌های ادبی، علمی و دینی به زبان اسپرانتو ترجمه یا نوشته شده و انتشار یافته است. قرآن مجید و نَهجُ‌البَلاغه نیز از کتابهایی است که به این زبان ترجمه شده است. یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) از همۀ کشورهای عضو خود خواسته است تا زبان اسپرانتو را در میان مردم رواج دهند. زبان اسپرانتو دارای دفتری جهانی در بندر روتِردام، در کشور هلند، است. این دفتر بیش از 500 3 شعبه در 110 کشور جهان دارد.

کاربر گرامی
می‌دانید که فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان برآمده از شورای کتاب کودک است. شورای کتاب کودک مؤسسه‌ای مردم نهاد است که نزدیک به 60 سال است که به فعالیت‌های فرهنگی و مردمی مشغول است.
شورا و فرهنگنامه در تمامی سال‌های حیات خود بدون هیچ بودجه و حمایت مالی دولتی و یا خصوصی فقط با حمایت‌های علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان، ادامۀ کار داده است.
نسخۀ مجازی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قدمی دیگر در ادامۀ فعالیت‌های این نهاد است که قرار بر آن داشتیم تا به صورت رایگان در اختیار کودکان و نوجوانان سرزمینمان قرار گیرد. امکان دیگری نداشتیم تا برای رسیدن به آن لحظه از حمایت شما در خرید مقالات در نسخۀ مجازی برخوردار شویم.
با عضویت در سایت فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، و خرید حمایتی بسته‌های مقالات، به انتشار فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان کمک کنید.

کاربر عزیز، برای مشاهده محتوای این مدخل، باید در حساب کاربری خود وارد شوید و مدخل را خریداری کنید.

مبلغ قابل پرداخت: 4,000 تومان

خرید آنلاین


نکته مهم:
با خرید این مدخل دسترسی آن برای شخص شما باز خواهد شد. برای رعایت نمودن قانون کپی رایت از انتشار محتوای این صفحه جدا خودداری فرمایید. مدخل های خریداری شده در حساب کاربری شما قابل مشاهده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.