استانبول بزرگ‌ترین شهر و بندر ترکیه است که در شمال غربی این کشور، در دو سوی تنگۀ بُسفُر واقع شده است. تنگۀ بسفر دریای سیاه را به دریای مَرمَره می‌پیوندد و قارۀ آسیا را از قارۀ اروپا جدا می‌کند. بدین‌ترتیب، بخشی از استانبول در آسیا و بخش دیگر آن در اروپا قرار گرفته است. این دو بخش به‌وسیلۀ دو پل به یکدیگر می‌پیوندند. استانبول 238 کیلومترمربع مساحت دارد. جمعیت استانبول 734 067 15 نفر است (برآورد سال 2018م) که بیشتر آنها در بخش اروپایی شهر زندگی می‌کنند. بیشتر مردم شهر را ترکها تشکیل می‌دهند. گروههای کوچکی از اقلیتهای قومی، مانند ارمنیها، نیز در آن به سر می‌برند. بیشتر مردم استانبول مسلمان‌اند. آب‌و‌هوای استانبول معتدل مدیترانه‌ای با تابستانهای گرم و زمستانهای ملایم است.

کاربر گرامی
می‌دانید که فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان برآمده از شورای کتاب کودک است. شورای کتاب کودک مؤسسه‌ای مردم نهاد است که نزدیک به 60 سال است که به فعالیت‌های فرهنگی و مردمی مشغول است.
شورا و فرهنگنامه در تمامی سال‌های حیات خود بدون هیچ بودجه و حمایت مالی دولتی و یا خصوصی فقط با حمایت‌های علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان، ادامۀ کار داده است.
نسخۀ مجازی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قدمی دیگر در ادامۀ فعالیت‌های این نهاد است که قرار بر آن داشتیم تا به صورت رایگان در اختیار کودکان و نوجوانان سرزمینمان قرار گیرد. امکان دیگری نداشتیم تا برای رسیدن به آن لحظه از حمایت شما در خرید مقالات در نسخۀ مجازی برخوردار شویم.
با عضویت در سایت فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، و خرید حمایتی بسته‌های مقالات، به انتشار فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان کمک کنید.

کاربر عزیز، برای مشاهده محتوای این مدخل، باید در حساب کاربری خود وارد شوید و مدخل را خریداری کنید.

مبلغ قابل پرداخت: 4,000 تومان

خرید آنلاین


نکته مهم:
با خرید این مدخل دسترسی آن برای شخص شما باز خواهد شد. برای رعایت نمودن قانون کپی رایت از انتشار محتوای این صفحه جدا خودداری فرمایید. مدخل های خریداری شده در حساب کاربری شما قابل مشاهده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.