اسب پستانداری است علف‌خوار و سُم‌دار، از راستۀ فَردسُمان و از تیرۀ اسبان که برای سواری و بارکشی به کار می‌آید. جانوری است نیرومند، تندرو، پرطاقت، بردبار، با حافظه‌ای قوی و آموزش‌پذیر که بیش از پنج‌هزار سال پیش به‌دست انسان اهلی شده است و از آن زمان تاکنون در سفر، شکار، کشاورزی و جنگ یار و یاور انسان بوده است. امروزه، با وجود اتومبیل و وسایل ماشینی کشاورزی، هنوز هم در بسیاری از کشورهای جهان این جانور را برای کارهای گوناگون، به‌ویژه سواری و مسابقه‌های سوارکاری پرورش می‌دهند. ارزش و اهمیت اسب در زندگی انسان سبب پیدایش و پرورش نژادهای گوناگون این جانور شده است. به‌طوری‌که اکنون بیش از 150 نژاد اسب در جهان می‌توان یافت.

کاربر گرامی
می‌دانید که فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان برآمده از شورای کتاب کودک است. شورای کتاب کودک مؤسسه‌ای مردم نهاد است که نزدیک به 60 سال است که به فعالیت‌های فرهنگی و مردمی مشغول است.
شورا و فرهنگنامه در تمامی سال‌های حیات خود بدون هیچ بودجه و حمایت مالی دولتی و یا خصوصی فقط با حمایت‌های علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان، ادامۀ کار داده است.
نسخۀ مجازی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قدمی دیگر در ادامۀ فعالیت‌های این نهاد است که قرار بر آن داشتیم تا به صورت رایگان در اختیار کودکان و نوجوانان سرزمینمان قرار گیرد. امکان دیگری نداشتیم تا برای رسیدن به آن لحظه از حمایت شما در خرید مقالات در نسخۀ مجازی برخوردار شویم.
با عضویت در سایت فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان، و خرید حمایتی بسته‌های مقالات، به انتشار فرهنگنامۀ کودکان و نوجوانان کمک کنید.

کاربر عزیز، برای مشاهده محتوای این مدخل، باید در حساب کاربری خود وارد شوید و مدخل را خریداری کنید.

مبلغ قابل پرداخت: 4,000 تومان

خرید آنلاین


نکته مهم:
با خرید این مدخل دسترسی آن برای شخص شما باز خواهد شد. برای رعایت نمودن قانون کپی رایت از انتشار محتوای این صفحه جدا خودداری فرمایید. مدخل های خریداری شده در حساب کاربری شما قابل مشاهده میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.