به مناسبت هفتۀ کتاب و کتاب خوانی، ما یکی از رمان نویسهای برجستۀ جهان را برایتان از جلد چهاردهم انتخاب کردیم که مطمئن هستم بسیاری از رمان های مشهور ایشان را خوانده اید. از جمله آرزوهای بزرگ، دیوید کاپرفیلد، اولیورتویست.

دیکنز، چارلز (Charles Dickens، 1812-1870 ) ، رمان نویس برجستۀ انگلیسی است که در آثارش، پلیدیها و نابسامانیهای زندگی اجتماعی را تصویر کرده است. رمانهای دیوید کاپرفیلد و الیورتویست از آثار مشهور اوست.

دیکنز در خانواده ای متوسط و کم درآمد به دنیا آمد. پدرش کارمند ادارۀ کشتیرانی و مردی خوشگذران و بی خیال بود که به سبب قرضهای سنگین به زندان افتاد، به همین دلیل، چارلز مجبور به ترک مدرسه شد. در دوازده سالگی، مادرش او را به کار در کارخانۀ تهیۀ واکس کفش وادار کرد. …

با همین مناسبت ما مقاله های بسیاری نظیر ادبيات جهان – ادبيات عامه – ادبيات فارسي – ادبيات كودكان ونوجوانان- ادبيات كودكان و نو جوانان جهان – ادبيات كودكان و نوجوانان در ايران –پاپيروس– جایزه هانس کریستیان آندرسن- چاپ- خائف، بهرام- صحافی و خیلی مقاله های دیگر داریم که بسیار جذاب هست و می توانید در فرهنگنامه کودکان و نوجوانان مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.