اِسلُواکی

اِسلُواکی کشوری است در اروپای مرکزی که از شمال به لهستان، از شرق به اوکرایین، از جنوب به مجارستان و از غرب به کشورهای چک و اتریش محدود است. این کشور در حدود 035 49 کیلومتر مربع مساحت دارد و پایتخت آن شهر براتیسلاوا است.

اُسترالیا

اُسترالیا کشوری است در نیم‌کرۀ جنوبی که از نظر وسعت ششمین کشور بزرگ جهان است. از شمال به دریای تیمُر و دریای آرافورا، از شرق به دریای کورال (مرجان)، اقیانوس آرام جنوبی و دریای تاسمان، و از جنوب و غرب به اقیانوس هند محدود است. در بعضی از کتابها استرالیا را قارۀ استرالیا نیز نامیده‌اند. مساحت استرالیا در حدود 200 692 7 کیلومتر مربع و پایتخت آن کانبِرا است. نام استرالیا از واژۀ لاتینی اُسترالیس به‌معنای جنوبی گرفته شده است.

اسپانیا

اسپانیا کشوری است در جنوب غربی اروپا که بخشی بزرگ از شبه‌جزیرۀ ایبری را فرا گرفته است. مساحت این کشور 370 505 کیلومترمربع و پایتخت آن شهر مادرید است. از شمال به فرانسه و خلیج بیسکِی، از شرق و جنوب به دریای مدیترانه، از جنوب غربی به خلیج کادیز و از غرب به پرتغال و اقیانوس اطلس محدود است. جزایر بالئار در دریای مدیترانه و جزایر قناری در اقیانوس اطلس شمالی بخشی از خاک اسپانیاست.